REF-CON CUP 2016 - Relacja z Regat

Dnia 25 czerwca 2016 roku odbyła się w Pucku kolejna edycja regat Ref-Con Cup – w tym roku była ona szczególnie wyjątkowa, bo już dziesiąta!

15 drużyn, złożonych z przedstawicieli armatorów linii żeglugowych, spedytorów oraz innych firm związanych z gospodarką morską, zawalczyło o puchar i o godzinie 10:30 wypłynęło w 4-godzinną trasę po Zatoce Puckiej.

Nie mogliśmy wymarzyć sobie piękniejszego dnia na jubileuszowe regaty – bezchmurne niebo, lekki wietrzyk i słońce towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień.

Około godziny 14:30 do przystani zaczęły wracać pierwsze żaglówki.

Po podliczeniu wszystkich punktów, dyrektor Ref-Con Service – Adam Ostrowski, ogłosił zwycięzców tegorocznych regat. Na najwyższym miejscu podium, z pucharem Ref-Con Cup 2016 w rękach,  stanęła drużyna POLMARE III, którą do zwycięstwa poprowadził Andrzej Hoszko. Drugie miejsce przypadło drużynie POLMARE I, prowadzonej przez Jacka Ludwiczaka. Trzecie miejsce zajęła drużyna APL III ze sternikiem Przemysławem Pieruszewskim.

Wszystkich uczestników regat nagrodzono pamiątkowymi statuetkami, koszulkami i drobnymi upominkami.

Dzień ten był wyjątkowy nie tylko ze względu na żeglarski jubileusz, ale także ze względu na wydarzenia związane z Euro 2016. O godzinie 15:00 wszystkie drużyny, wraz z osobami towarzyszącymi, zasiadły w specjalnie zorganizowanej strefie kibica i obejrzały mecz Polska – Szwajcaria. Emocje w tak licznym towarzystwie były niesamowite!

Po wygranym meczu wszyscy kibice-żeglarze – szczęśliwi i zmęczeni – opuścili Puck.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, zaangażowanie, wspaniałą atmosferę oraz wspólnie spędzony czas.

 

Ahoj!